مهار آتش‌سوزی در مراتع مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- رییس اداره محیط زیست مسجدسلیمان گفت: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و همکاری اهالی روستا، آتش‌سوزی مناطق یک‌خیشه و تمبی مهار شد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان بهروز نجاتی با بیان این‌که علت آتش‌سوزی مشخص نیست، اظهار کرد: بر اثر این آتش‌سوزی خساراتی به مراتع و مزارع کشاورزان این منطقه وارد آمده است؛ با این وجود، با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و همکاری اهالی روستا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار شد.

وی افزود: در میان عوامل تخریب‌کننده جنگل‌ها، آتش‌سوزی یکی از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین عواملی به شمار می‌رود که سالانه ده‌ها هکتار از جنگل‌های کشور را به کام خود می‌کشد.

نجاتی ادامه داد: از میان رفتن گونه‌های نادر حیات وحش، ایجاد زمینه‌های فرسایش خاک، شیوع آفات و امراض گیاهی در مناطق سوخته شده و آلودگی شدید هوا، تنها بخشی از خسارات دیگر ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌هااست.

وی گفت: به دنبال این حادثه، ستاد بحران شهرستان مسجدسلیمان در محل فرمانداری تشکیل و ضمن اعلام آماده‌باش، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شده است.

درباره نویسنده

10978مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی