پیگیری یک خبر توسط باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان:
در تماس حجت الاسلام امینی با امام جمعه جونقان: امام جمعه جونقان:این یک شیطنت بود بنده نه له و نه علیه این شخصیت تاریخی سخنی به میان نیاورده ام

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مجسمه حاج علیقلی خان معروف به سردار اسعد بختیاری یکی از فاتحان تهران در انقلاب مشروطه در شهر جونقان چهارمحال و بختیاری تخریب شد. یک منبع آگاه در این رابطه اظهار داشت: چند نفر با حمله به خانه سردار اسعد مجسمه این مشروطه خواه را تخریب کردند. این افراد با پاشیدن نمک به صورت نگهبانان وارد محوطه شدند و مجسمه را شکستند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان قلعه سردار اسعد بختیاری به عنوان موزه مشروطیت نامگذاری شده است و مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان را دارد و قرار بود در هفته میراث فرهنگی افتتاح شود. انقلاب مشروطه بخشی از تاریخ معاصر ایران است که قوم بختیاری نیز در این جنبش، نقش آفرینی کرد و بخشی از سرآغاز قیام علیه استبداد قاجار، از دامنه کوه های بختیاری رخ داده است.

کتیبه های پیرغار در روستای ده چشمه و قلعه سردار اسعد بختیاری در شهر جونقان، از توابع شهرستان فارسان، مهم ترین آثار به جای مانده از انقلاب مشروطه است.

قلعه سردار اسعد بختیاری یا قلعه مشروطه، مربوط به دوران قارجار در شهر جونقان پنجم دی ۱۳۵۶ به شماره ۱۵۴۸ به عنوان یک اثر تاریخی ثبت ملی شد. در پی این حادثه حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان ضمن ابراز تاسف از حادثه پیش امده اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند بختیاری ها مرکز ثقل مشروطه هستند. اگر روی بعضی اسطوره ها بحثی هم وجود دارد باید در یک فضای محدود با افراد نخبه و صاحب نظر تاریخ پرشکوه بختیاری به بحث نشست.

وی ادامه داد: پس از فتح تهران توسط سردار اسعد، آخوند خراسانی مرجع عالیقدر کل شیعه در تلگرامی از مجاهدت و شهادت طلبی و فداکاری عموم جامعه بختیاری تشکر کردند و از سردار اسعد خواستند مراتب سپاسگزاری خود را به بختیاری ها ابلاغ نمایند.

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قوم بختیاری نیاز به همدلی دارد، وحدت امری حیاتی است و اگر این مهم نباشد کشور ما هم مانند کشورهای دیگر دچار مشکلات بسیار زیادی چون ناامنی، عقب ماندگی و غیره می‌شود.

 وی ادامه داد: پس از شنیدن شایعاتی در ارتباط با دخالت امام جمعه جونقان لحظاتی پیش شخصاً با ایشان تماس گرفتم  که وی شدیداً دخالت خود را در این رابطه تکذیب کرد و گفت: این یک شیطنت از طرف بعضی افراد معلوم الحال است بنده نه له و نه علیه این شخصیت تاریخی سخنی به میان نیاورده ام و از بنده درخواست نمود که شماره تلفنش را منتشر تا هر کسی تمایل داشت در  در صفحه اینستاگرام ایشان فایل صوتی سخنرانی اش را گوش کند..

شماره تلفن امام جمعه جونقان: ۰۹۱۹۶۶۴۲۷۱۱

امام جمعه مسجدسلیمان ادامه داد: امیدوارم در آینده ای نزدیک بتوانیم در امتداد کنگره های برگزار شده کنگره بختیاری ها و مشروطه را برگزار نماییم که می تواند نسل امروز جامعه را با ایثارگری و فداکاری بختیاری ها بیشتر آشنا کند. وی در پایان سخن خود اظهار داشت: به هر حال ما خواهان روشن شدن همه  این قضیه توسط مراجع ذیربط هستیم و امیدواریم هر چه سریع ترابعاد این مسئله روشن و در اختیار اذهان عمومی قرار بگیرد.

درباره نویسنده

10189مطلب نوشته است .

۲۲ Comments on “پیگیری یک خبر توسط باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان:
در تماس حجت الاسلام امینی با امام جمعه جونقان: امام جمعه جونقان:این یک شیطنت بود بنده نه له و نه علیه این شخصیت تاریخی سخنی به میان نیاورده ام

 • شایان wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۷

  درودبرامینی باغیرت

 • sirous ghorbani wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۰:۱۳

  سلام.تشکر از پیگیری شما

 • محسن علیجانی wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۰:۴۲

  سلام . تشکر ویژه از آقای امینی عزیز..محسن علیجانی کاندیدای دور اول مجلس دهم

 • رضا نامداری wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۰

  درود بر حاج آفا امینی که همیشه پیگیر حفظ و اشاعه فرهنگ بختیاری بوده اند

 • بختیاری مقدم wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۲

  توهین به مفاخر از جانب هر کسی که باشد باید پیگیری شود. از مسولین خواهشمندیم در این رابطه پیگیری و نتیجه را رسما اعلام کنند.

 • علی جعفری wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۳

  درود بر امام جمعه محبوب مسجدسلیمان

 • داریوش رضایی wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۲:۰۹

  باسلام وعرض ادب.یکی ازغنی ترین واصیل ترین خرده فرهنگ هادرجامعه وفرهنگ ایرانی که گذشته فرهنگی و هویتی وبی نظیرداشته است قوم بااصالت  بختیاری می باشد.قومی که همیشه به فرهنگ وهویت خویش پایبندبوده واست وآن هم مرهون زحمات بی شاعبه ی  فاضل دانشمند؛حضرت حجت الاسلام حاج آقاامینی (دام عزه)وفرهنگ دوستان وصاحبان قلم وفرهیختگان بوده است که جاداردازتمامی این عزیزان تقدیروتشکرنماییم.التماس دعا.داریوش رضایی

 • داریوش باقری بابااحمدی wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۲:۵۰

  ضمن سلام وتشکر از تلاشهای فرهنگی وتاریخی  قوم  سلحشور بختیاری در به اثبات رسانیدن احقاق  حق.از حرکت  عده ای فریب خورده وکوته بین دارم شاخ در میارم،آخه این چه کاری بود که عده ای از هموطنان جونقانی کردند..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • سورنا بختیاری wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۳:۰۱

  یک کسانی سرشان به تنشان …. من از شما خواهش میکنم موضوع را بیشتر پیگیری کنید.با سپاس

 • آرمین wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۳:۲۳

  تعجب می کنیم. تو دورانی که حفظ وحدت مهم ترین چیز هست هر از گاهی به طریقی به بختیاری توهین می کنند. سردار اسد از بزرگان بختیاری و مایه افتخار ملت بختیاری هست. و هیچ کس با هر نژاد و جناح بندی سیاسی و جغرافیای حق توهین به ایشون رو نداره. صبر بختیاری در توهین به سردارانش اندازه داره. برخورد مناسب با توهین کنندگان در اسرع وقت خواست مردم بختیاری هست. درود بر سردار اسد، درود بر سردار بی مریم و شیر علیمردان ….

 • پیروند wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۰:۱۵

  باسلام خدمت همتبارانم چرا نسل ما نباید از سردار مشروطه خواه خود چیزی بداند چرا تو خود مسجدسلیمان هم یه خیابان به نام سردار نمیگذارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یعنی پایتخت بختیاری نام گذاری شده باید کارهای شهرداری در شان این نام هم باشد و در ساختو سازها و المان های شهری از نمادهای بختیاری استفاده کنن و به اسطوره هایی همانن سردار و بهمن علادین و علی مردان خان و ببی مریم و غیره بیشتر بها بدیم و برجسته تر نشون بدیم این بزرگواران را و به نسل های جدید بیشتر بشناسونیمشون …..به امید اون روز

 • محمود نظرپور wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۰:۳۲

  درود بر حاج آقا امینی

 • امیدرضا wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱:۳۳

  از امام حاج آقاامینی سپاسگذاریم..لطفا پیگیر باشین…

 • رضا wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲:۲۸

  سلام ی فیلم از شکستن مجسمه سردار اسعد بختیاری منتشر شده تو فضای مجازی لطفا نشون حاج اقا امینی بدید که متوجه بشن کسانی که مجسمه رو شکستن با کت وشلوار بودن و سرباز نیروی انتظامی حضور داشته و هیچگونه اقدامی نکرده جلوی تخریب کننده ها رو بگیره

 • فرهاد wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۸:۰۸

  سلام
  مشخص شد جریانی پشت پرده وجود دارد که بجای وحدت و همدلی بین مردم بدنبال نفاق و توهین به اقوام هستند ، انتظار داریم ضمن برخورد جدی و قاطع با بانیان این عمل زشت و نابخردانه ، مجسمه ای از سردار اسعد بختیاری در یکی از میادین اصلی شهر مسجد سلیمان نصب گردد ، تا شاهد حمایت عملی مسئولین باشیم و بزرگان بختیاری را تکریم نمایم .

 • مراد بختیاری wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۹:۵۶

  با درووووود و سپاس از حاج آقا امینی که همیشه از هویت و فرهنگ و تاریخ بختیاری دفاع کرده است از مسئولین و نمایندگان بختیاری در مجلس مصرانه خواستار پیگیری قضایی و شناسایی و تنبیه افراد خاطی که هدفی جز نفاق و ایجاد هرج و مرج نداشته اند را داریم . 

 • بهزاد wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰

  سلام مدیر سایت کامنتم ربطی به خبر نداره چاپ نکن اما تقاضا دارم :
  ما که دستمون به مسولین نمیرسه ازت خواهش میکنم با امام جمعه محترم شهر و نماینده ها و دیگر مسولین درخواست کنید تا شاهنامه خوانی بختیاری ثبت ملی بشه خواهش میکنم به گوش مسولین برسون
  من شنیدم یکی از اقوام که همه چیزش کپی برداری از بختیاری الان هم تو تهران جشنواره اقوام برگزار کردن قصد دارن این رسم کهن بختیاری رو به اسم خودشون ثبت کنن در صورتی که دو سال پیش هم چنین رسمی نداشتن
  از شما خواهش میکنم هم مسولین مسجدسلیمان و هم دیگر شهرها با هم اتحاد داشته باشن یه بار هم که شده یه کار درست انجام بدن …. موفق باشید

 • شاهد wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۳:۲۵

  سلام.درود بر شخ دانشمندحجت الاسلام والمسلمین حاج آقاامینی بابت پیگیریهای مجدانه درراستای اعتلای فرهنگی وعلی الخصوص خرده فرهنگها.

 • ایمان زمان زاده wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۷

  باسلام,درود بر حاج اقا امینی,و درود بر ایل بزرگ و مردان بزرگ بختیاری ,و درودی دوباره بر روح بزرگ سردار اسعد بختیاری,

 • جهانگیر زمانی جونقانی wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۱

  هموطنان عزتمند و مهربان. همتباران بزرگوار
  دونفر در شهر جونقان(تاکید می کنم دو نفر) خودسرانه یا با تحریک از جایی که گویا ما نمیدانیم با تیشه تندیس سردار اسعد بختیاری را شکستند.این کار داعش گونه اینها دوساعت بعد توسط خود مردم جونقان محکوم شد و دستگیر شدند و اعتراض و تجمع مردم جونقان تا فردای ان روز ادامه داشت که با حضور مسئولان از استانداری و مراجع قضایی ومیراث فرهنگی قضیه در دست بررسی می باشد.
  این مساله ربطی به مردم روشنفکرو آزاده و شرافتمند وغیرو جونقان ندارد. اگر در اینترنت فیلم تخریب مجسمه را دانلود کنید و نگاه کنید به حرفم می رسید.
  بهتر است قضاوت عجولانه نکنیم و بگذاریم مر قانون و گذر زمان همه چیز را روشن کند و عده ای ناکس و بی صفت در این میان با انتشار اشعاری بی شان که آبروی قلم را هم برده اند با نوشتن ابیاتی در شان خود و خانواده شان مساله را قومیی و جنگ لر وترک ننمایند. دون صفتانی که شرف قلم را هم مسموم می نمایند.
  جونقانی ها بزرگترین هوادارن مشروطه بودند وصدسال است از این آثار مشروطه محافظت می کنند
  این همه جوگیری و اراجیف را دشمنان بخیاری و ترکان جونقان دارند برنامه ریزی می کنند که چه؟؟؟؟

  ضمنا الان ساعت 14 روز دوشنبه 27 اردیبهشت مه جونقان آرام و بدون تشنج است. دیروز ساعت 4 به بعد همه چیز خاتمه یافت. و اینکه بهضی ها توی شبکه های اجتماعی قشون کشی تلگرامی میکنند و شنج افرینی می کنند فقط عقده ورزی های کودکانه است. مردم جونقان خودشان بخوبی بلدند این دو نادان را از طریق قانون مجازات کنند.
  جوگیری و قمپز درکردن و دروغ را کار ترسوها می دانیم. 

 • یاسین wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۱:۰۸

  چیزی داند از تو سردار ؟؟؟……..آنکه تندیست بکوبد …….یا شنیده نامت آیا ؟؟؟…..آنکه بر تو رشک جوید…ای تو فخر بختیاری …..کرده ای کشور گشایی….هرکه نادان است بداند …..تو شه مشروطه خواهی ….امتیاز نفت ایران از تلاش تو قرین شد …..جان خود بر کف نهادی …..نام سرداریت از این شد ….من نیم یک بختیاری …..لیکن از بهر تو گویم ….خدمتت آنسان بزرگ است …..بیش از این گفتن ؟؟؟/چه گویم

 • رسول wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۳:۲۰

  سلام ”  آقای امینی لطفا از امام جمعه جونقان حمایت نکنید ” چراکه او سردار اسعد بختیاری رو فردی ظالم معرفی کرده بود چند روز پیش ” حالا که این مسائل پیش آمده تکذیب کرده 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی