موج انتصابات استاندار خوزستان پس از انتخابات
سیاسی کاری برای ماندن یا حرکت در مسیر تحول ؟

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان: هنوز زمزمه تکرار کلمات مقتدایی در مهرماه ۹۲ در خاطره ها مانده است آنجا که گفت ” رسانه ها دو سال فرصت دهند و آنگاه من را به چالش بکشند “. وی که در روز معارفه با حضور وزیر کشور ، از ورژن دوم خود رونمایی کرد ، معتقد بود که باید همه حواس ها صرف خدمت به مردم و آبادانی استان شود.

پس از آن نیز اکثر رسانه های استان در قبال تک تک انتصابات و اقدامات ، سکوت اختیار کردند و اگر چیزی گفته شد و یا صدای اعتراضی بلند شد ، در مقابل سیل حمایت ها ، ناپیدا و کمرنگ بود یا رنگ باخت. در واقع رسانه ها همان سیاست ” فرصت دو ساله ” را پیش رو گرفتند و صرفا به عنوان یک ناظر ِساکت، نظاره کردند و دم برنیاوردند.

اما اکنون هفت ماه از آن فرصت دو ساله، سپری شده و نوبت آن است که مقتدایی پاسخگوی اقدامات خود در این ۳۱ ماه باشد و اعلام نماید که ماحصل انتصابات و نتیجه اقدامات مجموعه مدیرانش چه بوده است؟

انتخابات تمام شده اما انتصابات همچنان ادامه دارد. در هر انتصابی نیز موجی ایجاد می شود ؛ چه انتصاب ۳۰ و چند مشاور تحت عنوان ” کابینه محلی” و چه انتصاب نافرجام بخشداران زن و چه احکام انتصابی اخیر پس از انتخابات.

ذهنیت شکل گرفته پس از این انتصابات، انحراف افکار عمومی، فرار از پاسخگویی زیر لوای موج انتصابات، سیاسی کاری برای ماندن و … است. این ها ذهنیت هایی ست که شکل گرفته و لازمه زدودنش، پاسخگویی شفافیت استاندار است؛ بی آنکه انگی زده شود و بی آنکه انگشت اتهام به سوی کسی دراز شود.

پاسخ مقتدایی به این سوال  که ” انتصابات و مجموعه اقدامات، سیاسی کاری و موج آفرینی برای ماندن است و یا حرکت در مسیر تحول و آبادانی استان؟ ، حداقل انتظاری ست که رسانه ها از استاندار دارند. امید است در یک فضای آرام و به دور از هیاهوی مداحان و تمجیدگران و همچنین به دور از فضاسازی های مخالفین، پاسخی شفاف به آن داده شود.

شوشان

درباره نویسنده

9551مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی