با هوشیاری یک زوج فرهنگی مسجدسلیمان حفاران غیر مجاز در منطقه بردنشانده فرصت سرقت اثر باستانی ۲۰۰۰ ساله را نیافتند + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- با هوشیاری یک زوج فرهنگی مسجدسلیمان حفاران غیر مجاز در منطقه بردنشانده فرصت سرقت اثر باستانی ۲۰۰۰ ساله را نیافته و متواری شدند. مهرداد کرمپور یکی از فرهنگیان مسجدسلیمان که بعدازظهر جمعه ۲۰ آذر به این منطقه باستانی به همراه خانواده خود رفته بودند متوجه حفاران غیرمجاز در این منطقه شدند که پس از جر وبحث با آنان حفاران غبیرمجاز متواری شدند. وی در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان گفت: به همراه همسرم فرزانه قربانی دبیر علوم اجتماعی دبیرستان شیخ انصاری برای گردش به منطقه باستانی بردنشانده واقع در۱۵کیلومتری شهرستان مسجدسلیمان رفته بودیم که با چهار نفر از حفاران و سارقان مواجه شدیم که در حال درآوردن سنگ منقوش متعلق به دوره پارتیان با قدمت ۲۳۰۰سال بودند.

کرمپور ادامه داد:پس از مشاهده این مسئله به آن ها اعتراض کردیم که آن ها نیز به سرعت متواری گردیدند. وی گفت: پس از این مسئله ضمن هماهنگی با ریاست محترم میراث فرهنگی شهرستان این سنگ منقوش را تحویل اداره میراث فرهنگی گردید و رسید آن را دریافت نمودیم. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان این زوج فرهنگی اظهار داشتند: آثار باستانی شناسنامه و هویت یک ملت می باشند که موجب عزت نفس ملی و نشان غنای فرهنگی جامعه است و متعلق به تمام ملت ایران و بشریت می باشند و وظیفه هر فرد حفظ و حراست از آن هاست.

سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان ضمن تقدیر از این زوج فرهنگی مجدداً از اداره کل میراث فرهنگی خوزستان می خواهد برای حفظ آثار باستانی شهرستان مسجدسلیمان نگاه ویژه ای به این شهرستا نداشته باشد.

IMG-20151214-WA0015 copy IMG-20151214-WA0010 copy

درباره نویسنده

10492مطلب نوشته است .

۳ Comments on “با هوشیاری یک زوج فرهنگی مسجدسلیمان حفاران غیر مجاز در منطقه بردنشانده فرصت سرقت اثر باستانی ۲۰۰۰ ساله را نیافتند + تصاویر”

  • mehraban wrote on ۲۵ آذر, ۱۳۹۴, ۰:۵۶

    خانم قربانی یک شیرزنِ،ایشون دبیر ما هستن

  • رضا wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۴, ۲۲:۵۴

    درود بر مهرداد کرمپور

  • tara wrote on ۹ دی, ۱۳۹۴, ۰:۵۰

    معلم شجاع خودمی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی