مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان: فاز اول به ظرفیت ۱۱هزار تن در شهریور ۹۵ و واحدهای شمش آلیاژی و بیلت در مرداد ماه ۱۳۹۶افتتاح خواهد شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- سیدعباس حسینی مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان گفت: این کارخانه در منطقه هفت شهیدان در ۲۷کیلومتری مسجدسلیمان سومین واحد تولیدی آلومینیوم در کشور پس از اراک و بندرعباس خواهد بود. وی ظرفیت نهایی این واحد تولیدی اشتغال زا را ۷۰هزار تن آلومینیوم درسال بیان کرد و افزود: فاز اول این واحد تولیدی به ظرفیت ۱۱هزار تن پروفیل در شهریور ماه ۱۳۹۵ با سرمایه گذاری ۸۰۰میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید و واحدهای شمش آلیاژی به ظرفیت ۲۰هزار تن و بیلت به ظرفیت سالانه ۴۰هزار تن در مرداد ماه ۱۳۹۶افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان در ادامه با بیان این که این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان با هدف ایجاد اشتغال در مناطق محروم راه اندازی خواهد شد افزود: تولید هر تن آلومینیوم می تواند دو فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند و با ظرفیت طراحی شده در سه فاز امکان فراهم کردن ۱۴۰هزار فرصت شغلی در استان خوزستان بخصوص مسجدسلیمان فراهم می شود.

حسینی ظرفیت تولیدآلومینیوم در کشور را ۳۲۰هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: کشورهای خاورمیانه از جمله ایران مزیت نسبی برای تولید آلومینیوم را دارا می باشند. مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان در ادامه خواستار کمک مسئولان استانی برای فراهم کردن امکانات زیربنایی همچون آب ، برق و گاز برای این واحد تولیدی و اشتغال زا شد. به گفته وی در ابتدای شروع عملیات اجرایی این واحد تولیدی در سال بهمن ماه ۱۳۹۳قرار شد ۳۸۲هکتار زمین به این واحد تولیدی تخصیص یابد ولی به دلیل مشکل دار بودن زمین ناچار شدیم ۸۰هکتار زمین خریداری و آماده سازی کنیم.

درباره نویسنده

11250مطلب نوشته است .

One Comment on “مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان: فاز اول به ظرفیت ۱۱هزار تن در شهریور ۹۵ و واحدهای شمش آلیاژی و بیلت در مرداد ماه ۱۳۹۶افتتاح خواهد شد”

  • زروس wrote on ۱۷ آذر, ۱۳۹۴, ۲۳:۲۲

    درود و هزاران درود. بر مدیرعامل محترم کارخانه الومینیوم مسجدسلیمان
    انشاـــ. که طبق برنامه کارخانه ساخته شود و به تولید برسد ـ انشااـــــ.   خداقوت

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی