همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و توسط نشر دلا: ششمین اثر فرشید خدادادیان به زیر چاپ رفت

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- ششمین اثر تالیفی فرشید خدادادیان با نام”خوزستان،تمدن و نفت”،مجموعه مقالات این پژوهشگر تاریخ است.

اثر جدید فرشید خدادادیان با عنوان؛”خوزستان،تمدن و نفت”همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و پس از اخذ مجوز نشر،توسط انتشارات دلا،به زیر چاپ رفت تا در نمایشگاه کتاب هفته اول آذرماه در اهواز در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی انتشارات دلا، جدیدترین اثر این پژوهشگر تاریخ و مدرس دانشگاه در قطع رقعی و مشتمل بر یکصد و پنجاه صفحه منتشر می شود و با موضوعیت تاریخ استان خوزستان، شامل دو بخش؛”پیشینه ی باستانی” و”رنسانس نفتی”خواهد بود.این اثر که پس از اخذ مجوز انتشار همزمان با بیست و چهارم آبان ماه،روز ملی کتاب و کتابخوانی به زیر چاپ رفته،به زودی در اهواز رونمایی و در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در بخش اول این کتاب پنج مقاله از آقای خدادادیان در زمینه پیشینه باستانی و تاریخی مناطق مختلف استان خوزستان ارائه شده و بخش دوم با عنوان رستاخیز نفتی نیز به موضوع اکتشاف نفت در این استان زرخیز و مقالات دیگری در خصوص فعالیت های نفتی در خوزستان پرداخته شده است.

این اثر،ششمین کتاب تالیفی خدادادیان در زمینه تاریخ است.آثار پیشین این مدرس دانشگاه و پژوهشگر تاریخ به ترتیب سال انتشار عبارتند از؛

  • مسجد سلیمان،نیم قرن چپاول
  • پارسوماش،پایتخت گمشده ایران
  • کاربردهای نفت و گاز در ایران باستان
  • روایت نفت
  • جستارهای کوتاه بر تاریخ بلند نفت در ایران

که نخستین اثر تالیفی وی در سال۱۳۸۱ بعنوان کتاب سال استان خوزستان برگزیده شده بود.همچنین سه اثر آخر این مولف پرکار حوزه تاریخ نفت با استقبال مخاطبان به چاپ دوم نیز رسیده است.

انتشارات دلا پیش از این پنجمین اثر خدادادیان (جستارهای کوتاه…)را نیز طی دو نوبت در سالهای۱۳۸۹ و ۱۳۹۲به بازار نشر ارائه نموده بود.

خدادادیان،کارشناس تاریخ،کارشناس ارشد تاریخ ایران باستان در ایران و دانش آموخته ی تاریخ و فرهنگ اقوام و اقلیت های دینی از دانشگاه جورج میسون امریکا است و علاوه بر تدریس در دانشگاه صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه تخصصی”میراث پارس”است که در حوزه تاریخ و گردشگری منتشر می شود.

درباره نویسنده

9855مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی