«مَدّ مُژه» و «انتقامِ مه» رونمایی می‌شوند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- به همتِ کتابخانه‌ مرکزی‌ خوزستان و انجمن قلم شهرزاد آیین رونمایی از ۲ مجموعه شعر تازه منتشر شده‌ مَدّ مُژه سروده‌ بهنود بهادری و انتقامِ مه سروده‌ علی القاسی برگزار می‌شود.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان «انتقامِ مِه» نخستین مجموعه از شعرهای علی القاسی شاعر جوان خوزستانی است. این کتاب حاوی ۲۸ شعر است که به تازگی در ۷۲ صفحه چاپ شده است. “انتقامِ مه” مشتمل بر اشعاری در قالب شعر نو است. این مجموعه شعر مشتمل از دو بخش «جای سبزِ سوختگان» و «سهمِ فاصله» است سیاق و زیبایی‌شناسی شعرهای انتقام مه، یادآورِ آثار شاعران مدرن و آوانگارد دهه‌های ۴۰ و ۵۰ شعر فارسی‌ست.

«مَدّ مُژه» دومین مجموعه از شعرهای بهنود بهادری شاعر خوزستانی است که حاوی ۵۵ شعر است. «مَدّ مُژه» مشتمل بر اشعاری در قالب شعر نو است و در ۸۸ صفحه چاپ شده است. از بهنود بهادری پیش از این، مجموعه شعر «سرطانِ چشم» در سال ۱۳۸۴ و توسط نشر آرویج منتشر شده است. «مَدّ مُژه» مشتمل از پنج بخشِ «مذابِ استخوان»، «آوازهای پریشان»، «ترنج نور بر دارِ دست»، «احتضارِ بلندِ مژه» و «عشقه‌های پاشیده» است.

این ۲ مجموعه‌ شعر را انتشارات گوشه تابستان امسال و در قالب مجموعه قوس‌های دیگر جنون روانه‌ بازار نشر کرده است.

نشست نقد این دو کتاب با حضور و سخنرانی هرمز علی‌پور و قاسم آهنین‌جان (دو تن از چهره‌های پیشکسوت شعر) چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰ در سالن اجتماعات خانه‌ی هنر اهواز برپا می‌شود. خانه‌ هنر اهواز در منطقه کیانپارس، انتهای خیابان دوم شرقی است.119099

درباره نویسنده

10972مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی