عضو شورای شهر گلگیر : چرا کارخانه سیمان به جای بازگشت به کار مجدد کارگران اخراجی نیروهای روزمزد جدید استخدام می کند؟/ چه کسی مجوز استفاده از نیروهای جدید را صادر کرده است؟/ کارگران اخراجی تا کی باید منتظر بمانند؟

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مهندس مهرداد اقابیگی عضو شورای شهر گلگیر در گفتگو با سایت خبی باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در ارتباط با آخرین وضعیت کارخانه سیمان گفت: کارخانه سیمان دو هفته ای است که فعالیت خود را از سر گرفته است که از این بابت خوشحالیم و امیدواریم در چرخ صنعت کشور هیچ گاه خللی ایجاد نگردد.

وی ادامه داد: به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر امید عشق می ورزیم و افتخار می کنیم در چنین جامعه ای نفس می کشیم و اطمینان داریم در نهایت با تلاش مسولین حق به حق دار خواهد رسید. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان وی ادامه داد: متأسفانه کارخانه سیمان کارون با همان آلایندگی غیر مجاز دوباره فعالیت ش را آغاز کرده است و از شروع به کار مجدد کارگران اخراجی امتناع می ورزد. کارگران اخراجی با اطمینان کامل به دولت تدبیر و امید تمام راههای قانونی را دنبال کرده و می کنند.
از اداره کار گرفته تا گزارش به بخشداری، فرمانداری و رسانه ها اما هنوز اقدام مثبتی برای حل مشکلات به وجود آمده صورت نپذیرفته است. مهرداد آقا بیگی ادامه داد: جالب این جاست که کارخانه سیمان بدون هماهنگی با فرمانداری، شورای شهر و… مرتب دارد نیروهای روزمزد جدید استخدام می کند.
در حالی که نیروهای اخراجی هر روز دم در کارخانه در انتظار اجازه بازگشت به کار نشسته اند. عضو شورای شهر گلگیر گفت: سوالم از ریس کارخانه این است مجوز استفاده از نیروهای جدید را آیا از تهران گرفته اند؟ یا به دلایلی که نه به نفع دولت و نه به نفع مردم منطقه است چنین تصمیماتی گرفته می شود؟
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: سوالم از نماینده و فرماندار محترم این است این کارگران تا کی باید منتظر بمانند؟
ماهی ۴۰ میلیون تومان برای کارخانه سیمانی که یکی از پرسود ترین کارخانه های سیمان کشور است چیزی نیست که به خاطر آن کارگران را اخراج کرده اند؟

درباره نویسنده

9628مطلب نوشته است .

۵ Comments on “عضو شورای شهر گلگیر : چرا کارخانه سیمان به جای بازگشت به کار مجدد کارگران اخراجی نیروهای روزمزد جدید استخدام می کند؟/ چه کسی مجوز استفاده از نیروهای جدید را صادر کرده است؟/ کارگران اخراجی تا کی باید منتظر بمانند؟”

 • صادق wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰

  با سلام.
  از قدیم گفتند ظلم پایدار نیست.
  برام خیلی سنگینه کارخانه ای که باید ماهی حداقل 5 میلیون به مردمان گلگیر بدهد تا فقط خودشان را به خاطر الایندگیهای کارخانه درمان و سایر هزینه ها از این بابت کند.
  امروز کارگرانش را اخراج میکند. کارگزانی که سرجمع گفته شده 40 میلیون نمیگرفتن!!!!
  اونوقت اینا را اخراج کرده با این همه سابقه و دوباره داره زوزمزد میگیره 
  جالبه گوش شنوایی هم نیست . میگن پشتشون خیلی پره به دولت ها قبلا وام میدادند..
  و کسی حریفشان نیست. البته میگن . خدا میداند.
  توکل بر خودت خدا توکل بر خودت خدا توکل برخودت خدا..
  بجای اینکه مردم خواسته داشته باشند….
  به قول دوستمون مردم گلگیر میگن کارخانه دینمت به نات ار پیل دستی اخوی نگوی

 • مرتضی wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۴, ۱۱:۰۳

  با سلام و خسته نباشید خدمت  عضو فعال وتحصیل کرده شورای شهر گلگیر که قطعناشایسته پست و مقام بالاتری هستند بسیار دل سوزانه و باخلوص نیت به دنبال حل مشکلات شهر گلگیر خصوصا اخراج کردن افراد بومی از کارخانه ی سیمان  میباشند بسیار سپاسگذاریم و تشکر از زحمات شما و تقدیر و تشکر فراوان از زحمات مسولین باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان که  به انعکاس این اخبار  میپردازند امیدواریم مشکلات با همت شما مسولین کمتر شودمطمعنا دعای مردم شما رو در این راه موفق میکند
  از طرف .رییس هیئت ووشو بخش بلداجی  وباشگاه رزمی شهران

 • خدری wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱

  جناب آقای آقابیگی
  انتظار نداریم از غریبه ها به سلامتی (آلایندگی شرکت سیمان کارون) مردم این منطقه اهمیت بدن ولی چرا این موضوع برای خودی ها هم بی اهمیته؟!
  40 نفر اخراج شد 40 خانوار دچار مشکل معیشتی میشه و آب از آب تکون نمیخوره. در عجبم از اینکه هیچ چیز مردم این منطقه برای هیچ کس اهمیت نداره.

 • احمد wrote on ۵ مهر, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۷

  تشکر از جناب مرادی بابت توجه ویژه به موضوع اخراج کارگران و سایت خوبش
  شنیده بودیم محیط زیست شکایتی تنظیم کرده بود و کارخانه می بایست تعطیل می شد. به خاطر آلایندگی و مسولین منطقه به دلیل اینکه عده ای بیکار میشوند. زیاد پیگیر این حکم نبودند.
  ما کارگران داریم منطقی برخورد میکنیم انتظارمان از مسولین هم برخورد منطقی است.
  دادستان،فرماندار و رئیس دادگاه محترم حالا که دیگه ما را اخراج کردند. ترسی هم از اخراج به خاطر تعطیلی کارخانه نیشت . پس خواهش میکنم سریعا حکم تعطیلی کارخانه به دلیل آلایندگی را صادر بفرمائید…
  با تشکر

 • پیمان wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۴, ۱۴:۰۶

  شاید یک روز بطور اتفاقی کسی در انجا با کارگران بیکارل هم دست بدهد امیدوار باشید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی