مشروح گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از آیین افتتاحیه مرمت و بهسازی بیمارستان نفت مسجدسلیمان + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- با حضور دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دکتر حبیب الله سمیع مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، دکتر کلانتر رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، دکتر طالع رییس بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بهداشت، مهندس پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و جمعی از مسئولین شهرستان. بیمارستان امام خمینی (ره) نفت مسجدسلیمان، قدیمی ترین بیمارستان صنعت نفت کشور پس از بازسازی افتتاح شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در ابتدای این جلسه دکتر ادیب فر رییس بیمارستان امام خمینی(ره) مسجدسلیمان در سخنانی اظهار داشت: این بیمارستان در سال ۱۲۹۳ هجری تاسیس و در سال ۱۳۰۳ هجری به بهره برداری رسید که اولین بیمارستان مجهز در خاورمیانه می باشد. سبک معماری این بیمارستان خاص کشورهای مدرن آن زمان و از پیشرفته ترین تجهیزات بیمارستانی برخوردار بود و در واقع این بیمارستان تا مدت های مدیدی به شهرهای اهواز، آغاجاری، هفتکل، نفت سفید، ماهشهر، گچساران خدمات بهداشتی درمانی ارائه می کرد وی گفت: در طول این ۹۰ سال با توجه به قدمت ساختمان دارای مشکلات عدیده ای شد و بیم آن می رفت کل بیمارستان ویران شود به همین دلیل کمیته بحران با حضور مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان پالایشگاه پتروشیمی، مسئولین شهری، دکتر جلیلی نماینده محترم تشکیل و تصمیم گرفته شد بخش های پرخطر مقاوم سازی گردد. وی ادامه داد: بخش های بهسازی شده به شرح زیر می باشد:

بخش داخلی، جراحی،اتاق عمل، انهدام و احداث فاضلاب قدیم و جدید، تعویض و نوسازی سیستم های آبرسانی، تعمیر کلی واحد ترخیص و راهروهای بیمارستان، نقاشی و رنگ آمیزی واحدهای تعمیر شده، آشپزخانه و انبار مواد غذایی، تعویض کفپوش های قسمتی از اورژانس و… وی در پایان سخنان خود گفت: جا دارد از همکاری و همدلی همه پرسنل بهداشت و درمان نفت مسجدسلیمان جهت احیاء بیمارستان ۹۰ ساله مسجدسلیمان تشکر نمود. در ادامه مهندس ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: در منطقه مسجدسلیمان حدود ۱۶ مخزن و ۶۲۰ چاه وجود دارد. با وضعیتی که بیمارستان نفت مسجدسلیمان داشت روحیه نومیدی را در پرسنل دیدیم که این کمبودها گاهی باعث مهاجرت و انتقال نیروهای خوب شرکت نفت از شهر نیز می شد. به همین دلیل با توجه به امکانات موجود کار مرمت و بازسازی را در حد توان انجام دادیم اما باید اذعان داشت کامل نیست وی در پایان ابراز امیدواری کرد: بهداشت و درمان صنعت نفت با حمایت هایی که خواهد کرد باعث فراهم نمودن امکانات درمانی و رضایتمندی پرسنل زحمت کش نفت باشد. دکتر سمیع مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان نیز به عنوان سخنران بعدی اظهار داشت: سازمان بهداشت و درمان یک سازمان خدماتی ست که رسالتش خدمات بهداشتی و درمانی به مردم است و به لحاظ این که نفت مشکلات خاص خودش را دارد سازمان بهداشت و درمان نفت شکل گرفت. ایشان دامه داد: بیمارستان نفت مسجدسلیمان تاریخچه نفت است، بنای اولیه سازمان بهداشت و درمان از همین جا گذاشته شده است و ما هم وظیفه داریم این جا را با قدرت حفظ تا بتواند به خدمت رسانی خودش ادامه دهد اما باید متناسب با طرح های توسعه نفت پیش رویم. هر جایی که صنعت نفت مبنایش بر گسترش باشد ما وظیفه داریم خدمات مان را آنجا گسترش دهیم.

دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی آخرین سخنران این جلسه بود وی گفت: معمولا در نگاه دولت برای ارائه خدمات دو دیدگاه همواره در تضاد بوده است. وقتی تحلیل می کنیم می بینیم گاهی این نگاهها برای برخی از مناطق مشکلاتی ایجاد می کند نگاهی که دولت را مسئول ارائه خدمات تا سطوح پایین در جامعه معرفی می کند و گاهی دولت ارائه خدمت را بر اساس شرایط و توان خود معرفی می کند. البته این ها در تضاد هم نیستند اما گاهی بنا بر شرایط منطقی در طول سال ها به دلایلی مثل بی توجهی شرایط خاصی بر آن ها تحمیل می شود و بعد مدل جدیدی می آید آن شهرها و مناطقی که متناسب با تغییر زمان رشد کرده و همراه با چرخه توسعه پیشرفت داشته اند خیلی اثر منفی در آن ها نخواهد داشت.

اما برخی از مناطق این گونه نیستند یعنی در دورانی که انتظار بود در زیزساخت ها و ارائه خدمات عمومی دولت با یک نگاه متوازن برای توزیع منابع به آن مناطق توجه کند و نکرد یک فاصله ای بین آن مناطق ایجادمی شود که این تغییر رویکرد اولین خسارتی که وارد می کند به همین مناطقی ست که از چرخ توسعه عقب مانده اند و متناسب با زمان برای آن ها منابع موردنیاز تامین نشده است. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان نماینده مردم مسجدسلیمان ادامه داد: اساساً هویت مسجدسلیمان به نام نفت شناخته شده است. هر نوع تصمیمی در این سازمان بتواند کمک به ظرفیت سازی و تحول بخشی خدمات در این منطقه داشته باشد جز فلسفه ذاتی سازمان نفت خواهد بود. وی گفت: هر کسی که در این شهر زندگی می کند همان طور که شهروند مسجدسلیمان است شهروند نفت و تحت نظر شرکت نفت نیز باشد. ما یک تفاهم نامه با دولت داریم که تمام مردم شهرستان دارای کارت درمان شوند با هزینه هایی که نفت پرداخت می کند. این مصوبه در سال ۹۱ در دولت تصویب شد. وی گفت: از آنجا که مردم تحت تاثیر فعالیت های شرکت نفت در این شهر قرار دارند انتظار دریافت خدمات هم از آن ها دارند نگاه ما به مسجدسلیمان متفاوت است هر خدمتی که نفت می دهد برای همه شهروندان باید باشد وقتی شما در یک شهری فعالیت تولیدی دارید نباید بی تفاوت از کنار ارایه خدمات بگذرید. این نگاه، ماحصل یک تفکر ناعادلانه و تبعیض آمیز در مدیریت های وقت باعث بوده است. دکتر جلیلی ادامه داد: نکته دیگر که اهمیت زیادی دارد بخش بهداشت است که در حوزه پیشگیری و بهداشت کم تر تمرکز کرده ایم. مسجدسلیمان هم تراز حوزه درمان نیاز به توجه به بهداشت دارد. آلایندگی ناشی پس آب های خانگی، اداری ،بیمارستانی و حتی صنعتی در کنار آلایندگی ناشی از گاز آلودگی هایی را ایجاد می کند که به بهداشت و درمان در بخش بهداشتی آن کم تر توجه شده است. انتظار ما این است عزیزان ما در بهداشت و درمان نفت توجه بیشتری به حوزه بهداشت نیز داشته باشند.

دکتر جلیلی ادامه داد: این تلاشی که برای بیمارستان نفت شد در واقع پاداشی بود به آن اراده ای که تلاش می کرد بیمارستان نفت مسجدسلیمان را به تعطیلی بکشاند. امروز شهرستان مسجدسلیمان نیاز به یک کلینیک تخصصی و فوق تخصصی برای پوشش دادن جامعه هدف به خدمات درمانی بالاتر از سطح عمومی دارد. وی در پایان سخنان خود در ارتباط با بیمارستان جدید التأسیس نفت گفت: در جلسه ای که با وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی نفت، مدیر عامل مناطق نفت خیز جنوب، مدیرعامل نفت مسجدسلیمان برگزار کردیم مراحل توجیه ای علی رغم این که گزارشات واهی سالیان درازی آن را به تعطیلی کشانده است تصمیم گرفته شد این بیمارستان احداث شود که انشالله انجام خواهد شد وی با بیان این که نگاه توسعه ای برای مناطقی مثل مسجدسلیمان که پشتیبانی نفت کشور و آبروی شرکت ملی نفت ایران است ضروری ست به سخنان خود پایان داد.

001 copy 002 copy007 copy 004 copy 005 copy 006 copyIMG_0817 copy 008 copy 009 copy 0013 copy 0014 copy

درباره نویسنده

10985مطلب نوشته است .

One Comment on “مشروح گزارش باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از آیین افتتاحیه مرمت و بهسازی بیمارستان نفت مسجدسلیمان + تصاویر”

  • زروس wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۰:۳۰

    با عرض سلام. آقای دکتر جلیلی نماینده محترم بازسازی و رنگ آمیزی خوبه ولی عمران سطحی است. کار اصولی و ماندگار شرکت نفت همان بیمارستان تخصصی نفت در منطقه شیخ مندنی است که باید پیگیری شود تا ساخته شود. ازاین قولها وزارت نفت فراوان داده است. لطف کنید پیگیری شود تا نتیجه حاصل شود. انشاااا

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی