شکارچی غیرمجاز در مسجدسلیمان دستگیر شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- شکارچی غیر مجاز ۴ قطعه دراج و ۲ قطعه تیهو در شهرستان مسجدسلیمان توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست:ن دستگیر شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی اداره محیط زیست مسجدسلیمان مهندس بهروز نجاتی با بیان این مطلب افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در پی گشت و کنترل در منطقه بتوند موفق به دستگیری یک نفر شکارچی غیر مجاز که اقدام به شکار ۴ قطعه دراج و ۲ قطعه تیهو نموده بود،شدند. ایشان افزود:از متخلف یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

شایان ذکر است:دراج گونه ای از راسته ی ماکیان سانان و تیره ی ماکیانیان می باشد این پرنده ۳۵ سانتیمتر طول دارد و جثه و دمش هم اندازه کبک است و به واسطه ی آشنایی با صدایش، پیش از اینکه دیده شود، شناخته می شود. پرنده ی نر اندکی از ماده بزرگتر و دارای سیخک است. در حالت کلی رنگ پر و بال سیاه است.زیستگاه پرنده در علفزارها، بوته های انبوه،بخصوص در محل های رویش گز و در کنار مناطق تالابی در نواحی خشک به سر می برد در ایران بومی است.

تیهو گونه ای از راسته ی ماکیان سانان و تیره ی ماکیانیان می باشد این پرنده ۲۴ سانتیمتر طول دارد و از پرندگان مورد علاقه ی شکارچیان است که به رنگ قهوه ای شنی با دم کوتاه دیده می شود، از کبک کوچکتر است و می تواند به راحتی در میان صخره ها و در شیب های تند، به سرعت بدود. زیستگاه این پرنده در مناطق تپه ماهوری و صخره های کم ارتفاع و مناطق باز با شیب های شکسته به سر برده و از بوته ها و یا پوشش گیاهی بلند دوری می گزیند در ایران بومی است.

درباره نویسنده

10978مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی