دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان
طرح طبقه بندی مشاغل در کارخانه سیمان مسجدسلیمان اجرا شود

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان، مهمترین خواسته کارگران معترض سیمان مسجدسلیمان را مطالبات پرداخت نشده و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل عنوان کرد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان آقایار حسینی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: کارگران کارخانه سیمان مسجدسلیمان با وعده مسوولان شهرستان مسجدسلیمان روز جمعه به اعتصاب خود پایان دادند.

وی افزود: پس از تجمع چند روزه کارگران، مسوولان محلی جلسه ای تشکیل داده و قرار شد به مشکلات کارگران رسیدگی شود اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.حسینی مشکل اصلی کارگران را مطالبات پرداخت نشده و اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل عنوان کرد که باعث نارضایتی کارگران شده است.وی تعداد کارگران را بیش از ۵۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: کارگران دو گروه رسمی و پیمانکاری هستند که حقوق کارگران پیمانکاری دو ماه عقب افتاده است.به گفته وی، حقوق کارگران رسمی نیز با تاخیر ۱۵ روزه روبه رو است.حسینی همچنین گفت: کارگران معتقد هستند که جابجایی مکرر مدیران و بی ثباتی مدیریتی باعث ایجاد مشکل در این کارخانه شده است.وی تاکید کرد:پارسال نیز تعدادی از کارگران اخراج شده بودند.کارگران سیمان مسجدسلیمان در اعتراض به مشکلات صنفی خود از ششم تیر دست از کار کشیده بودند.

این کارگران ادامه یافتن بلاتکلیفی و بی توجهی کارفرما نسبت به مطالبات صنفی، ناتوانی مسوولان در حل بحران کارخانه، وعده پوچ، تاخیر دو ماهه در انتخاب شورای کارگری در کارخانه، اخراج دوره ای کارگران، بی توجهی به سلامت کارکنان و مردم منطقه، پرداخت نشدن به موقع حقوق و توقف بدون دلیل خط تولید را از دلایل اعتراض خود عنوان کردند.

درباره نویسنده

11251مطلب نوشته است .

One Comment on “دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان
طرح طبقه بندی مشاغل در کارخانه سیمان مسجدسلیمان اجرا شود

  • بیدار دل wrote on ۱۵ تیر, ۱۳۹۴, ۱۳:۰۸

    مشکل بوجود آمده از برکات اختصاصی سازی و بی مسولیتی مدیران شهری مسجدسلیمان در دهه هفتاد و هشتاد است،امیدواریم مشکل مردم حل گردد.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی