مهندس علی عیدیوندی: مشکل کارکنان خدوم شهرداری را قانونی پیگیری اما دست سودجویان را کوتاه خواهیم کرد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- در پی تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در مسجدسلیمان که اکثراً در مرحله ی پی سازی بوده مهندس علی عیدیوندی رییس اداره راه و شهرسازی در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان گفت: در اقدامی کاملاً غیر قانونی واگذاری زمین به بعضی از پرسنل شهرداری از سوی شهردار قبلی که بالغ بر ۲۵۰ پلاک در منطقه نمره ۲ و ۳۰۰ پلاک در منطقه ریل وی جنب انبار قند و شکر بوده است ورت گرفته است. وی گفت: واگذاری های پلاک های تجاری و مسکونی داستان دار و غیرقانونی گذشته و اوضاع اسف بار کنونی شهر نیز ثمره ی همین واگذاری هاست لذا تا قبل از این که ۵۵۰ پلاک مسکونی بدون سند و غیر قانونی دیگر به املاک بدون سند شهر اضافه نشده بر آن شدیم طی هماهنگی با فرماندار و دادستان محترم نسبت به این عمل خلاف قانون واکنش نشان داده و از آن جلوگیری نماییم.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نامه نگاران مسجدسلیمان رییس اداره راه و شهرسازی مسجدسلیمان در پاسخ به سؤال خبرنگار ما که از او پرسیده بود آیا قبل از تخریب اخطار و یا مکاتبه ای در این رابطه داشته اید گفت: در خصوص جلوگیری از این عمل خلاف در دو سال گذشته چندین مکاتبه با شهرداری انجام شد تا جلو این عمل خلاف گرفته شود. وی ادامه داد: هر چه تلاش کردیم از طریق مکاتبه و مصاحبه از این کار جلوگیری نماییم متأسفانه موفق نشدیم تا مجبور به اجرای قانونی منع ساخت و ساز در زمین های به خلاف واگذار شده غیر قانونی با کاربری خارج از محدوده که قانون منع فروش و واگذاری بر آن ها مسلط است شویم.

مهندس عیدیوندی گفت: عملاً این تجاوزات امروزی مردم، ثمره رعایت نشدن قانون توسط ادارات مسکن قدیم و شهرداری حداقل با ۷۰ درصد قصور و کوتاهی بوده است. مهندس عیوندی گفت: ما در خدمت کارکنان خدوم شهرداری هستیم و مشکل آن ها را قانونی پیگیری خواهیم کرد تا به آن چه حقشان است برسند اما دست عده ای سودجو و گردن کلفت که پشت سر کارگران خدوم سوء استفاده های کلانی کرده اند را کوتاه خواهیم کرد. آن ها بدانند به مصداق آیه ی شریفه یدالله فوق ایدیهم و ان ربک لبالمرصاد خذاوند آن ها را به سزای اعمالشان خواهد رساند و دست شان برای مردم رو خواهد شد.

رییس اداره راه و شهرسازی گفت: شخصاً قول مساعد خواهم داد تا با پیگیری ویژه، حق کارکنان مظلومی که تاکنون از نعمت دریافت زمین بی بهره بوده اند تضییع نشود و به حق قانونی خود برسند و با آن هایی که تا به حال بیش از دهها پلاک تجاری و مسکونی را به ناحق تصاحب کرده اند برخورد جدی خواهد شد.

ایشان ادامه داد: به دلیل رعایت نشدن اصول مهندسی در شهر و نداشتن طرح جامع بعد از انقلاب، شهر رشد غیر اصولی پیرامون مناطق نفتی که اصلاً از اصول و قواعد شهرسازی پیروی نمی کرده داشته و نداشتن طرح توسعه اصولی بعد از انقلاب چهره ی زیبای شهر در گذشته به چهر ه ی نازیبا و غیر اصولی کنونی درآمد و به دلیل سوء مدیریت شهرداری، زمین شهری وقت و نداشتن برنامه جامع و مدون جهت و اگذاری زمین و واگذاری های غیر اصولی و فنی چهره ی شهر را به لجام گسیختگی رسانده. وی گفت: قانون مندی و رعایت اصول شهرسازی اول بایستی در شهرداری و زمین شهری رعایت گردد و بعد از مردم این توقع را داشته باشیم.

علی ایحال بایستی به نیاز به حق مردم توجه ای ویژه داشت و با احداث شهرک های خارج از فضای کنونی در جنوب و شمال شهر به فکر توسعه ی اصولی بر مبنای قوانین شهرسازی باشیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: از آنجایی که تصرفات غیرقانونی زیاد شده و عملاً شهرداری توان برخورد با همه متخلفان را نداشته و به دلیل توان ماشین آلاتی اداره راه و شهرسازی با دستور صریح دادستان محترم جهت جلوگیری از تضییع حقوق حقه بیت المال و جلوگیری از تصرفات، این مهم به راه و شهرسازی هم در مواقع لازم محول می شود و کاملاً قانونی است. به عنوان مثال روز گذشته جهت تصرفات هشت بنگله علاوه بر ماشین آلات شهرداری، دستگاههای راه و شهرسازی هم با دستور دادستان حضور داشتند.

درباره نویسنده

10268مطلب نوشته است .

۲ Comments on “مهندس علی عیدیوندی: مشکل کارکنان خدوم شهرداری را قانونی پیگیری اما دست سودجویان را کوتاه خواهیم کرد”

  • توفیق wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷

    از جناب آقای مهندس عیدی وندی بخاطر برخورد قانونی با متخلفان سود جو وبیان حقایق سپاسگزاریم مهندس عزیز، تمامی مطالبی که فرمودید، مشکل چند ساله شهر می باشد همه شهروندان از این اقدام قانونی و خدا پسندانه خوشحال بوده واز شما و تمام مسئولین تمام قد حمایت می نمایند امیدواریم این حرکت تداوم داشته باشد تا شهر از این آشفته بازار نجات یابد .

  • سروش wrote on ۸ بهمن, ۱۳۹۳, ۶:۳۷

    یکی از ویژگی های مهندس عیدی وندی شجاعت ایشونه….پاینده و سرافراز باشید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی