افتتاح چهلمین کتابخانه عمومی روستایی خوزستان در بخش عنبر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای عنبر در بخش عنبر شهرستان مسجدسلیمان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، فرماندار مسجدسلیمان، مسئولان استانی و شهرستانی، اصحاب رسانه و عموم مردم منطقه برگزار شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در آئین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی مدیریت جهادی قرار داریم و ضروری است به مسائل فرهنگی تمام نقاط کشور و به‌ ویژه روستاها نگاه دقیق و عمیقی داشته باشیم.

منصور کوهی رستمی افزود: فرهنگ، محوری‌‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.

وی خاطر نشان کرد: امروز مصادف با دومین روز بیست و دومین دوره هفته کتاب استان در روستای عنبر شهرستان مسجدسلیمان، چهلمین کتابخانه عمومی روستایی استان و دویست و بیستمین کتابخانه عمومی استان خوزستان را افتتاح خواهیم کرد.

سرپرست این اداره کل گفت: این کتابخانه به مساحت ۳۱۰ مترمربع و زیربنای ۱۴۰ مترمربع توسط هیئت امنای مسجد صاحب‌الزمان(عج) به نهاد کتابخانه‌های عمومی واگذار و توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تجهیز شده است.

کوهی رستمی در پایان تاکید کرد: با توجه به فقدان کتابخانه و مرکز فرهنگی در این روستا و همچنین نزدیکی به روستاهای همجوار، این کتابخانه می‌تواند در راستای ارتقای فرهنگ کتاب، کتابخوانی و تقویت فرهنگ عمومی منطقه مؤثر واقع شود.

درباره نویسنده

10194مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی