سوزاندن پسماندها و زباله های بیمارستانی مسجدسلیمان در مرکز این شهر!

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان-  یکی از معضلاتی که بهداشت عمومی و محیط زیست را تهدید می کند، زباله های بیمارستانی و آزمایشگاهی می باشد که به علت دارا بودن عوامل خطرناک سمی و بیماری زا از جمله مواد: پاتولوژیک، دارویی و شیمیایی و رادیو اکتیو از حساسیت خاصی برخوردار است. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از بونگ نیوز متاسفانه ما شاهد هستیم که در شهری مانند مسجدسلیمان به دلیل عدم نظارت کافی در همه زمینه ها و به ویژه مقوله سلامت عمومی، زباله ها و پسماندهای خطرناک بیمارستانی و آزمایشگاهی در مرکز شهر و جالب تر آن که در حدود ۱۰۰۰ متری شهرداری این شهر و در منطقه نمره یک (جاده تلبزان) سوزانده می شوند، بدون آن که به مخاطرات ناشی از این روش و مکان دفع پسماندهای بیمارستانی توجه شود. زباله هایی که به مدت دو هفته در مرکز شهر سوزانده می شوند، بدون این که کسی به این مسئله فکر کند و یا احساس مسئولیت کند که این شیوه دفع پسماندهای بیمارستانی چه خسارت های جبران ناپذیری را می توانند بر بهداشت عمومی و محیط زیست داشته باشد.

به نظر می رسد، بیمارستان ها به عنوان مهم ترین بخش ارائه خدمات درمانی و هم به عنوان بزرگ ترین متولی آموزش نیروی انسانی ماهر در زمینه بهداشت و درمان نقش و مسئولیت اساسی را در این زمینه دارند. در اداره ی بیمارستان مدیریتی قوی و سازنده عمل می کند که علاوه بر احاطه کامل بر استانداردها و ضوابط بهداشت محیط به صورت عام و مدیریت مواد زائد به صورت خاص، سعی در افزایش کارآرایی خدمات و حفظ سلامت پرسنل و بیماران و محیط زیست بنماید.

اهمیت این مسئله آن چنان زیاد است که در اغلب کشورهای پیشرفته قوانین خاصی برای مسئولان موسسات درمانی تدوین شده و هرگونه تخطی از آن مسلتزم برخورد قاطع و محدود کننده می باشد. در کشور ما هنوز چنین قوانین مدونی که خط مشی مسئولان را مشخص و تبیین کند وجود ندارد و این شهرداری ها هستند که متولی دفع زباله های بیمارستانی هستند در صورتی که هیچ دانشی در این خصوص ندارند. در بیمارستان ها بیش از سایر اماکن عمومی سهل انگاری در امر نگهداری، حمل و نقل و دفع و زباله ها می تواند مخاطره آمیز باشد.

لذا از مسئولان بیمارستان های مسجدسلیمان به عنوان متولیان بهداشت این شهر انتظار داریم که اگر حتی روش های صحیح دفع زباله را نمی دانند، اما حداقل باید بدانند که پسماندهای بیمارستانی را نباید در مرکز شهر سوزاند و دفع کرد. همچنین تقاضامندیم همان طور که به بهداشت فردی خود اهمیت می دهید به بهداشت عمومی افراد جامعه و همچنین به محیط زیست اهمیت دهید تا خدایی ناکرده شاهد بروز بیماری های خطرناک ناشی از دفع ناصحیح و غیرمسئولانه زباله های بیمارستانی نباشیم.

Untitled-1 IMG-20141015-WA0001

IMG-20141015-WA0003

درباره نویسنده

10981مطلب نوشته است .

۴ Comments on “سوزاندن پسماندها و زباله های بیمارستانی مسجدسلیمان در مرکز این شهر!”

 • زروس wrote on ۲۳ مهر, ۱۳۹۳, ۸:۲۷

  با عرض سلام و تشکر از مسوولین سایت وزین باشگاه رور نامه نگاران مسجدسلیمان که جهت تنویر افکار عمومی شهرمان تلاش می کنند . عرض می کنم : مگر آقای شهردار ازفرایندهایی که در زیر مجموعه اش اتفاق می افتد خبر ندارد . آقایان شورای شهر مگر از این جنایتی که در حق مردم اتجام می شود مگر بی خبرند . اگر با خبرند وا اسفا و اگر هم بی خبرند بازهم وا اسفا . شورای شهر و شهرداری باید نسبت به این سهل انگاری جوابگو با شند . و لطفا گزارشی از مسبب این جنایت تهیه شود تا دیگر کسی به خود اجازه ندهد تا با سلامت مردم بازی کند . و در حق مردم منطقه خیانت و جنایت روا دارد . با کمال تشکر از اطلاع رسانی .

 • بهنام wrote on ۲۳ مهر, ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴

  آقا این مسئله ربطی به شهرداری و شورای شهر ندارد… باید ببینی کدوم بیمارستان یا آزمایشگاه این کار را انجام داده است.

 • زوروس 2 wrote on ۲۳ مهر, ۱۳۹۳, ۱۷:۵۰

  آقایی که خود را زروس !! معرفی کردی بشنو : خود گویی و خود خندی ؟؟ عجب مرد هنرمندی هستی !!!

 • زروس wrote on ۲۸ مهر, ۱۳۹۳, ۱۳:۱۹

  با عرض سلام . آقای بهنام عزیز و زوروس 2 .حالا انگار یه 16 تا بیمارستان توی شهر هست که بیایم ببینیم کدومشون خطا کرده است . بالفرض هم از این 16 بیمارستان یکی یا چند تا مقصر . کی باید پیگیری کند حق ضایع شده مردم را برادر ؟؟؟؟؟یعنی اگر مقصر مشخص شد ما چه می توانیم بکنیم . آیا شورای شهر یا شهرداری یافرمانداری و یا دیگر متولیان شهر و سلامت و امنیت مردم نباید پیگیری کنند؟ .با تشکر .آقای زوروس 2 با عرض سلام .من به خودم می خندم چرا چون عرضه درخواست ضایع نشدن حقم را ندارم .اگر بنده و دیگران را ه احقاق حقمان را بدانیم و پیگیری کنیم و اصرار به پیگیری داشته با شیم ، آن بیمارستانی ودیگران که بدون توجه به سلامت مردم اقدام به این کار کرده بخود اجازه این کار را نمی دهند . و بقیه رفتار شان را با توجه به حساسیت مردم تنطیم می کنند که زیر سوال هم نروند و آقایان شورای شهر و شهردار و مسوولین شهری هم ملاک سنجششان می شود رضایت مردم و رضایت مردم هم یعنی آبادشدن شهرمان .انشا…با تشکر .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی